يلدا!!!!!

سلام

جشن تولد نوتون مبارک!
جشن فصل نوتون مبارک!
یلداتون مبارک!
دیشب داشتم فکر می کردم کربلا چه خبر می تونه باشه! یه جشن بزرگ بزرگ بزرگ که همه توش جمعن.همه. همه کسایی که دعوت شدن. شب جمعه بود. شب عرفه بود. فرداش عید قربون بود. و نمی دونم چرا فکر کردم 1. اونها به تاریخ ما جشن عید قربان رو می گیرن و 2. به خاطر شب یلدا هم خوشحالن و حتی شاید انار و هندونه و آجیل هم بخورن.
خلاصه نورعلی نور بود دیشب.خوش به حال مهمون ها!
اما امروز ما مدرسه بودیم. خیلی جالب است نه؟روز عید و شبش شب یلدا و فردا درس و امتحان و ... و ما توی مدرسه داشتیم درس می خواندیم. یا شاید هم بهتره بگم درس می گرفتیم.
ولی لااقل یه امید داشتیم به اینکه امشب شب یلداست و شبی به درازی روده دراز معلم های پرحرف و به سیاهی دل های پر از مرض مسئولین آموزش و پرورش.( دارم سعی می کنم به مدیر و ناظم بیچارمون(!) چیزی نگم.)
ولی چند ساعت قبل عمه جان لطف کردند و با لحنی حزن آلود گفتن... . مضمون این صحبت این بود که کاری پیش اومده. برنامه به هم خورده. ببخشید. خداحافظ.
به همین مختصری.
دارم سعی می کنم ناراحت نباشم. افشین مقدم هم از این ور داره می خونه ...زندگی همینه...
با خودم فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که شاید شب یلدا برای اینه که به این یه شبی که فقط چند لحظه طولانی تره توجه کنی و از لحظه لحظش لذت ببری و بعد که گذشت ببینی که زندگیت هم مثل همین شب سیاه به نظر طولانی, چه قدر زود تموم می شه. باید که ازش لذت ببری!
شب بخیر شاد باشید
خداحافظ

/ 0 نظر / 14 بازدید