تابلوی اعلانات۲

سلام
مدتی بود حرفی برای گفتن نداشتم. هر چند نسبت به قبل بی کار تر بودم, ولی نوشتنم نمی اومد.ولی خب. اومدم.
دارم یه کتاب می خونم. اسمش  تلخ کامی برای سه خواب گرد ه از  گابریل گارسیا مارکز نمی تونم بگم بخونین.اگه خواستین ,بخونین ولی تشویقتون نمی کنم.
بی تعارف من که هیچ چی ازش نفهمیدم.اگه از من بپرسن "مارکز چه جور آدمیه؟ یا نوشته هاش چه جورین؟" می تونم بگم" نوشته هاش جادویین. تو مایه ی سمبلیسم. به نظر می رسه یه دوره کامل از طبیعیات و روان شناسی رو گذرونده باشه. چون با دل و روده آدم آشنایی عجیبی داره!!! کلاً نوشته هاش مشمئز کنندن.توصیفاتش دقیقن. کمتر داستانی داره که از عنصر جیرجیرک خالی باشه. به نظر می رسه به تناسخ اعتقاد عجیبی داشته.و ...دیگه نمی دونم چی بگم."
پ.ن:گاهی احساس می کنم این ایستگاه تبدیل شده به یک تابلوی اعلانات بزرگ!!!شاید به یه خونه تکونی اساسی نیاز داشته باشه. نمی دونم.
شاد باشید
خداحافظ

/ 6 نظر / 14 بازدید
آرش

سلام مهسا مارکز زبان خاص خودش و کليد های خاص خودش رو برای فهم نوشته هاش داره. يه سری پيش زمينه ها برای درک کامل ادبيات مدرن که مارکز هم جز اوناست لازمه که بدون داشتن اون پيش زمينه ها نميشه استفاده لازم رو از ادبيات مدرن برد اون پيش زمينه ها هم خوندن کامل آثار کلاسيکه. يه مثال می زنم برات : ايوان گنچاروف يه کتاب داره به اسم ابلوموف . بعد از اون تو کلی از کتابهای ديگه به اين جمله بر ميخوريم که طرف ابلوموف بود و يا ابلوموفیسم فلان بود ، نویسنده در ادبیات مدرن دیگه نمیاد برات ۲۰ صفحه شرح بده که قهرمانش جه جور آدمی بود ، می گه شبیه ابلوموف بود و تو باید بدونی که ابلوموف کی بود تا دستت بیاد که جریان چیه... مارکز هم از این مساله جدا نیست بعلاوه که اصلا خود اون بوجود آورنده یه سبک جدید در ادبیات به اسم رئالیسم جادویی یه که بعدا خیلی ها مثل ایزابل آلنده دنبالش رو گرفتن... بعدا بیشتر برات می گم. ولی اول باید صد سال تنهایی رو بخونی البته فقط با ترجمه استاد بهمن فرزانه و بدون سانسور تنهایی سه خوابگرد رو هم می خونم و بهت می گم که چه خبره... شاد باشی... آرش. راست

ممد

آخه منم ۲ ۳ تا کتاب ازش خوندم خيلی چيزی دسگيرم نشده

نازنين

مرسی که سر زدی . راستی کاش آدمای ایستگاهت بعد یادگاری نوشتن پیاده به سمت مقصد حرکت کنن آخه اونجوری هرگز به هدف نمی رسن. موفق باشی

حامد

اوهوم! با خونه تکونی موافقم!!!